Hajdamacka pogarda i polska siła

Nieustające wyciąganie do Ukrainy rąk na zgodę (pełnych pieniędzy, a ostatnio także gazu) nieuchronnie prowadzi do tego, że w podzięce nam jeszcze banderowcy i oligarchowie w ręce te naplują.

 

3 3

Czytaj więcej...

Lublin pamięta o Rzezi Wołyńskiej

Pomnik Ofiar Ludobójstwa dokonanego na Kresach Wschodnich przez nacjonalistów ukraińskich - stoi już na Skwerze Ofiar Wołynia w Lublinie!

Mimo trudności czynionych przez władze - niewinne ofiary ludobójstwa dokonanego ze szczególnym okrucieństwem doczekały się wreszcie upamiętnienia.

Nr 5

 

 

Bandera to nie Piłsudski!

Odwołania doradzającego prezydentowi Żukowi w sprawach międzynarodowych Krzysztofa Stanowskiego domagają się środowiska kresowe – nie tylko lubelskie. Skandal wybuchł po wywiadzie udzielonym przez byłego wiceministra spraw zagranicznych “Gazecie Wyborczej”.

Stanowski page 001

Czytaj więcej...

Rzezi Wołyńskiej więcej nie będzie!

Tegoroczne obchody 74 rocznicy Rzezi Wołyńskiej i ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich – odbywały się w Polsce pod znakiem przebudzenia środowisk kresowych. Ostatecznie chyba skończyły się złudzenia związane z obecną administracją, a czarę goryczy przelała odmowa przyjęcia patronatu nad obchodami przez prezydenta Andrzeja Dudę. Oczywiście nie oznacza to też jednak, że oficjalna Warszawa nadal będzie bezkrytycznie popierać obecne władze w Kijowie.

11 7 17 2

Czytaj więcej...

Nowi Hajdamacy

Już wiemy do czego służą ukraińscy żołnierze LITPOLUKRBRIG-u stacjonujący w Lublinie! Do osłaniania manifestacji Towarzystwa Ukraińskiego, na których czyta się antypolskie strofy Szewczenki, sławiące mordowanie Polaków!

A kiedy Kresowianie protestują - polska (?) policja pomaga... Ukraińcom w przepędzaniu Polaków z polskiej (jeszcze...) ziemi!

Czytanie Szewczenki2

Czytaj więcej...

Piekło sądowe

Nikt nie może bezkarnie obrażać Kresowian. Zwłaszcza, jeśli nawet przez omyłkę - ale jednak został posłany reprezentować Rzeczpospolitą Polską poza jej (obecnymi...) granicami!

Piekło

Czytaj więcej...

Rumuni w kolejce po restytucję

Nasi Przyjaciele z rumuńskiego Stowarzyszenia na rzecz Restytucji również naciskają Komisję Europejską w sprawie zwrotu majątków pozostawionych na Ukrainie.

Czytaj więcej...

Pierwsze pozwy Kresowian gotowe

Pierwsze cztery pozwy spadkobierców majątków pozostawionych na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej są gotowe do złożenia w sądach obwodowych na Ukrainie.

447px Emblem of the Court of Justice of the European Union.svg

Czytaj więcej...

Z naszej walki o Prawdę i Sprawiedliwość

Powiernictwo Kresowe stale monitoruje zarówno bieżące i niestety coraz częstsze przypadki naruszania polskiego porządku prawnego przez przenikających do naszego kraju banderowców - jak i działania organów wymiaru sprawiedliwości dla wyjaśnienia historycznych, ale nieprzedawnialnych zbrodni OUN-UPA i innych - oraz bezwzględnego ukarania ich sprawców.

Czytaj więcej...

Operacja nie-polska

Obóz PiS-owski szykuje zdaje się akcję odwracania uwagi Polaków od zagrożenia banderowskiego wykorzystując podle w tym celu rocznicę tzw. operacji polskiej NKWD. Raz, że ma to znowu postawić znak równości między zdominowanym bynajmniej nie przez Rosjan sowieckim aparatem bezpieczeństwa – a współczesną Rosją. Mamy także do czynienia z jaką dziwaczną próbą stawiania pod ścianę kresowych, na zasadzie: „o, o zbrodniach ukraińskich to pamiętacie, a przecież Ruscy to...!”.

operacja polska

Czytaj więcej...